پنج شنبه / ۲۵ آذر ۱۴۰۰ / ۰۷:۱۹
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۳۹
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

شهید حاج قاسم میرحسینی؛ شهید شاخص و شناسنامه هویتی استان است

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه شهید حاج قاسم میرحسینی شهید شاخص و شناسنامه هویتی سیستان و بلوچستان است، گفت: آن‌گونه که باید، در مقابل شهدا و معرفی ابعاد شخصیتی آنان، انجام وظیفه نکرده‌ایم و شهدای شاخص و برجسته استان و تاریخ پرافتخار شهدا برای نسل جدید همچنان ناشناخته مانده است.

شهید حاج قاسم میرحسینی؛ شهید شاخص و شناسنامه هویتی استان است
(پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰) ۰۷:۱۹

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ رحمدل بامری «معاون سیاسی و اجتماعی استاندار» در جلسه ستاد گرامیداشت روز جهانی مقاومت که با هدف هماهنگی و برنامه ریزی بزرگداشت ۱۳ دی ماه سالروز شهادت سردار رشید اسلام؛ شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور مدیران و نمایندگان دستگاههای عضو این ستاد برگزار شد، خاطرنشان کرد: سردار شهید حاج قاسم میرحسینی و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی شهدایی از جنس مردم بودند که در سطح ملی و سطح جهانی دارای ویژگی های شخصیتی و منش اخلاقی آکنده از ایثار و شجاعت و ازخودگذشتگی بوده اند و ما آنگونه که باید نتوانسته ایم این ارزش‌ها را به نسلهای جوان جامعه انتقال دهیم.

وی در این جلسه پس از تشریح دستورالعمل گرامیداشت روز جهانی مقاومت و چگونگی برپایی نمایشگاه آثار و خاطرات شهدا، با تاکید بر نشر آثار و خاطرات و برگزاری یادواره های شهدا جهت ماندگاری در اذهان جامعه به ویژه نسل جوان گفت: نمایشگاه و برنامه محوری در سطح استان و شهرستان ها به صورت منسجم و هماهنگ و با برنامه ریزی مناسب، اجرایی و عملیاتی شود.

وی افزود: شهدا زنده و ناظر بر اعمال ما هستند و همانگونه که در حیات ظاهری منشأ نعمات و برکات بودند در حیات واقعی هم منشأ نعمات و برکات فراوانی برای ما هستند.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان بیان داشت: ۹ دی ماه سالروز برچیده شدن فتنه ۸ ماهه ای بود که خسارات جبران ناپذیری به کشور ما وارد کرد اما مردم با حرکتی خودجوش و انقلابی با لبیک به رهبری انقلاب این فتنه ها را برچیدند.

وی اضافه کرد: با رویکرد دولت جدید، ضرورت دارد؛ همه دستگاهها، سازمانها و نهادها با تمام توان وارد میدان شده و از هفته بصیرت تا روز جهانی مقاومت ارزشهای انقلاب و الگوی رفتاری شهدا را تبیین نمایند.

رحمدل بامری اظهار داشت: علاوه بر جنگ تحریمی تحمیلی؛ جنگ نرم تهدیدی بزرگ برای جوانان و جامعه ماست که برای مقابله با این نفوذ دشمن، حتماً به تولید محتواهای غنی فرهنگی و بصیرت افزایی نیاز داریم تا افتخارات ناشی از تفکر شهید و شهادت و فرهنگ جهاد و مقاومت را با استفاده از زبان هنر به صورت ماندگار و اثرگذاربه نسل‌های بعدی انتقال دهیم.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان در پایان تصریح کرد: مصوبات این ستاد لازم الاجراست و تمامی دستگاه‌های اجرایی موظفند؛ برای گرامیداشت روز جهانی مقاومت با استفاده از همه ظرفیت ها و امکانات در اختیار اعم از نیروی انسانی، خودرو و تجهیزات با روحیه تعامل و هم افزایی و استفاده از ظرفیت های مردمی در جهت حفظ یاد و نام شهدا با این ستاد همکاری کنند.

گفتنی است؛ در این نشست سازمانها و دستگاههای عضو ستاد گرامیداشت روز جهانی مقاومت، در جهت برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم و برنامه های این روز، اعلام امادگی کردند.

تعداد بازدید : ۱,۱۵۱
(پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰) ۰۷:۱۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید