شنبه / ۱۳ آذر ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۰
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۷۰۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
معاون استاندار:

سیستان و بلوچستان گنجینه بزرگی از مواد معدنی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان با ۴۰۰ معدن گنجینه بزرگی از مواد معدنی است که سرمایه‌گذاران بویژه بنگاههای بزرگ اقتصادی می‌توانند با نگاه ویژه‌ای به این منطقه از ظرفیت های فراوان آن استفاده کنند.

سیستان و بلوچستان گنجینه بزرگی از مواد معدنی است
(شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰) ۱۳:۴۰

داوود شهرکی روز شنبه در نشست بررسی راهکارهای سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع فولادی استان اظهارداشت: در سنوات گذشته اکتشاف محدود و دانش فنی اندک بود و در استخراج بعضی از مواد معدنی ناموفق بودیم اما امروزه با وجود دانش و مهارتهای لازم راه برای بهره برداری از ظرفیت ها باز شده که امیدواریم شرکت ها و بنگاههای بزرگ بویژه ذوب آهن اصفهان از این فرصت استفاده و ظرفیت های بالقوه منطقه را شکوفا کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: تا عمق یکهزار متری زمین در این استان ذخیره معدنی وجود دارد که بهره برداری از آنها نیازمند نگاه ویژه‌ ملی است.

وی ادامه داد: امسال برای ۳۰۰ میلیون تن سنگ معدنی سرمایه‌گذار جذب شده و بخش دیگر آن نیز به فراخوان سرمایه‌گذاری گذاشته شده که امیدواریم به زودی مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

شهرکی با بیان اینکه سال قبل ۳۰ میلیون تن ماده معدنی طلا شناسایی شد تصریح کرد: هم‌اینک چهار معدن طلا در استان وجود دارد که در سه معدن سرمایه‌گذاری اتفاق افتاده است.

بنابر این گزارش در این نشست مدیرعامل ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاران بنگاههای بزرگ اقتصادی چون نفت سپاهان، سیمان سیستان و مدیران دستگاههای اقتصادی سیستان و بلوچستان حضور داشتند.

تعداد بازدید : ۱۸۸
(شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰) ۱۳:۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید