چهارشنبه / ۱۰ آذر ۱۴۰۰ / ۲۰:۴۸
سرویس : اخبار برگزیده
کد خبر : ۱۰۶۹۰
گزارشگر : ۱۵۷۴
سرویس اخبار برگزیده
استاندار:

با پذیرش دانشجویان خارجی، انقلاب و فرهنگ ایرانی به کشورها صادر می‌شود

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با فراهم آوردن زمینه حضور دانشجویان خارجی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی استان، باعث می‌شود این دانشجویان با فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی آشنا شوند و اینگونه انقلاب به کشورها صادر می‌شود.

با پذیرش دانشجویان خارجی، انقلاب و فرهنگ ایرانی به کشورها صادر می‌شود
(چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰) ۲۰:۴۸

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ حسین مدرس خیابانی در نشست علاء الدین بروجردی معاون دانشگاه آزاد اسلامی کشور با وی، خاطرنشان کرد: جذب دانشجویان خارجی موجب می‌شود؛ آرمان‌های انقلاب و فرهنگ کشورمان به خارج از کشور صادر و زمینه آشنایی آن کشورها با فرهنگ کشورمان فراهم شود.

وی به اجرای پروژه مجتمع کشت و صنعت مکران اشاره کرد و افزود: سالانه ۷۰۰ میلیون دلار واردات موز به کشور داریم در حالی که اگر همین مبلغ صرف توسعه کشت موز استان شود؛ باغات موز استان از ۴ هزار هکتار به ۲۰ هزار هکتار افزایش می‌یابد و این مهم مانع از خروج ارز از کشور نیز خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه «میز دانشگاه» در استانداری و دستگاههای اجرایی استان راه‌اندازی می‌شود، گفت: از ظرفیت نظرات و پیشنهادت توسعه‌ای ۷دانشگاه استان از جمله دانشگاه سیستان و بلوچستان، علوم پزشکی، آزاد اسلامی، پیام نور، علمی و کاربردی، فنی و حرفه ای و پارک علم و فناوری در راستای توسعه استان استفاده می کنیم.

حسین مدرس خیابانی تاکید کرد: رشته‌های کاربردی و فنی و مهارتی در دانشگاه‌ها در کنار رشته‌های علوم انسانی ارائه شود تا نیروهای متخصص مورد نیاز استان تربیت شوند.

وی با بیان اینکه انسان توسعه یافته؛ عامل توسعه محسوب می‌شود، اضافه کرد: پرورش و تربیت نیروهای متخصص مرتبط با رشد صنایع و اجرای مگاپروژه‌های استان ضرورت دارد.

استاندار در پایان بر استفاده از ظرفیت و توان نیروهای بومی و ممنوعیت استفاده از کالاهای تولید خارج از استان که مشابه آن در استان وجود دارد، تاکید کرد.

معاون دانشگاه آزاد اسلامی کشور نیز در این دیدار گفت: این دانشگاه با پذیرش دانشجویان خارجی از ۱۴ کشور در حال حاضر ۱۶ هزار دانشجوی خارجی دارد که رشد ۵۵ درصدی داشته است.

علاءالدین بروجردی اظهار داشت: طرح آمایش دانشگاه آزاد اسلامی اجرایی شده و این طرح در سه حوزه شمال، مرکز و جنوب سیستان و بلوچستان به اقتضای هر یک از این مناطق، رشته گرایش‌های تحصیلی را ارائه خواهد داد.

تعداد بازدید : ۴۴۸
(چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰) ۲۰:۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید